Nawigacja
Strony Polecane
Zespół Szkół Katolickich

Fotografia Sieradz
www.sesyjnie.pl


Powitanie
Witamy na Stronie Parafii Świętej Urszuli Ledóchowskiej.
Parafia posiada pomieszczenia do wynajęcia dla placówek naukowo-dydaktycznych oraz na inne cele.

Pielgrzymki organizowane przez naszą parafię.

PIELGRZYMKI ORGANIZOWANE PRZEZ PARAFIĘ ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ:

Pielgrzymka - Wilno - Troki - Sokółka - kwiecień 2020

Pielgrzymka do TURCJI- Wrzesień 2020


ZSK - 11 Listopada Ślubowanie Klas I Liceum i "Ogniska Patriotyzmu"

11 Listopada - Ogniska Patriotyzmu

W dniu 11-go listopada  Zespół Szkół  Katolickich  po raz kolejny  zorganizował  ,,Ognisko patriotyzmu’’ dla całej społeczności Sieradza.  Dodatkowo był to także niezwykle doniosły dzień, ponieważ  licealiści z klas pierwszych o profilu mundurowym i humanistycznym złożyli uroczyste ślubowanie. Młodzi mundurowi uroczyście ślubowali przed szkolnym sztandarem, że będą stawiać sobie ambitne cele i twórczo je realizować, uczyć się szacunku do pracy, a także kształtować swoje serca i umysły dla dobra kraju, po czym zostali przyjęci w poczet uczniów szkoły.  Następnie młodzież w skupieniu wyśpiewała Rotę, która ma charakter przysięgi, apelu i pieśni patriotycznej.  Nie zabrakło przemówień księdza dyrektora Jana Witkowskiego i pani dyrektor  Ewy Błaszczyk,  w których dominowały ciepłe słowa i zachęta do nauki oraz życzenia powodzenia na wybranej drodze życia. Głos zabrał także nasz gość – pan Piotr Polak, który jest Posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej i jak co roku zaszczycił nas swoją obecnością.  Należy również wspomnieć, iż całą uroczystość przygotował pan  Wiktor Elas, natomiast uroczystość ślubowania prowadził  major rezerwy – pan Wiesław Bednarski.

Dzień  Niepodległości to szczególna chwila  dla narodu polskiego, który odzyskał wolność.  Wieczorne ognisko odbyło się z udziałem  nauczycieli, uczniów, rodziców jak również przybyłych gości.  Wszyscy uczestnicy  mieli okazję przekonać się jak cenną wartością jest patriotyzm. Nasza szkoła od wielu lat stara się uczyć naszych uczniów życia dla ideałów, gdzie miłość do Ojczyzny ma swoje szczególne miejsce.  Następnie każda z klas odśpiewała  pieśń patriotyczną lub żołnierską. Pomiędzy piosenkami czytane były informacje historyczne dotyczące śpiewanych pieśni przez starszych uczniów klasy II Liceum także o profilu mundurowym i humanistycznym. W blasku ognia zapewne każdy odczuł atmosferę patriotyczną i przekonał się, że warto walczyć o wartości, które później uzmysławiają nam ile poświęcenia trzeba było, aby Polska cieszyła się z wyzwolenia. Uczestnicy wydarzenia włączyli się w śpiewanie pieśni patriotycznych, takich jak: „Rota”, ,, Wojenko, wojenko’’, ,, Kwiaty polskie”,  ,,Legiony” czy ,,Piechota’’ i wiele innych.  Cała uroczystość miała charakter podniosły.


Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za wspólne świętowanie i uczestnictwo w uroczystości.

GALERIA


Pielgrzymka - Wilno - Troki - Sokółka

Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Wilna - Troki - Sokółki

Termin - 16 - 19 kwietnia 2020r.

Zapisy przyjmujemy do końca grudnia w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Plan Pielgrzymki:ZSK - Zaproszenie na ślubowanie klas I Liceum oraz "Ogniska Patriotyzmu"

Zaproszenie na ślubowanie klas I Liceum i „Ogniska Patriotyzmu”


ZESPÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH

PRZY PARAFII RZYMSKOKATOLICKICEJ

 ŚWIĘTEJ URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ

W SIERADZU SERDECZNIE ZAPRASZA 

 NA ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH LICEUM

 

 I WSPÓLNE ŚPIEWANIE PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

PRZY OGNISKU, W RAMACH

 OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI

„OGNISKA PATRIOTYZMU”.

 

ŚLUBOWANIE I OGNISKO ODBĘDĄ SIĘ

11 LISTOPADA 2019r. O GODZ. 16.00

            NA PLACU PRZED SZKOŁĄ

 KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE 123A

  

 NIECH NIE ZABRAKNIE GORĄCYCH SERC

 I DUCHA PATRIOTYZMU


01-02 Listopada, Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

1 Listopada - Wszystkich Świętych

Dzień 1 listopada to dzień Uroczystości Wszystkich Świętych. W tym dniu radujemy się z niezliczonej ilości Świętych i Błogosławionych. Gromadząc się na Mszy Świętej dziękujemy Bogu za Jego wielkie miłosierdzie i za Tych, którzy wstawiają się u Niego za nami.

2 Listopada - Dzień Zaduszny

W dniu 2 listopada gromadzimy się na cmentarzach, przy grobach naszych bliskich zmarłych aby, ofiarować w Ich intencji to, co dla Nich jest najważniejsze - MODLITWĘ. Wielu jest takich, o których ludzie zapominają. W swoich modlitwach pamiętamy również o Nich, aby dobry Bóg przyjął Ich w poczet Świętych.


ZSK - nabór
Drodzy Rodzice i Uczniowie. Informujemy, że przyjmujemy zapisy do wszystkich klas ośmioletniej szkoły podstawowej, liceum i liceum dla dorosłych. Chętnych prosimy o składanie podań w sekretariacie szkoły.
Odwiedziny gości
Dziś:1,111
Wczoraj:7,202
W tym tygodniu:31,823
W tym miesiącu:120,040
W tym roku:1,489,508
Wszystkich:5,354,432