Nawigacja
Strony Polecane
Zespół Szkół Katolickich

Fotografia Sieradz
www.sesyjnie.pl


Powitanie
Witamy na Stronie Parafii Świętej Urszuli Ledóchowskiej.
Parafia posiada pomieszczenia do wynajęcia dla placówek naukowo-dydaktycznych oraz na inne cele.

50 rocznica powstania OSP Wiechucice

28 czerwca o godzinie 13:30 w naszej świątyni parafialnej została odprawiona uroczysta Msza Święta z racji 50  rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiechucicach. Po wygłoszonej homilii skierowanej do wszystkich Druhów Strażaków nastąpiło uroczyste poświęcenie sztandaru. W uroczystości tej uczestniczyli zaproszeni Strażacy z okolicy Sieradza ze swoimi pocztami sztandarowymi.

Zdjęcie zaczerpnięte z portalu www.nasze.fmZmiany personalne 2015

28 czerwca Wspólnota Parafii Świętej Urszuli Ledóchowskiej uroczyście pożegnała Księdza Radosława Cyrułowskiego po pięciu latach Jego pracy wikariuszowskiej, składając mu najlepsze życzenia na trud Jego pracy proboszczowskiej w parafii św. Doroty w Grochowach.

5 lipca przywitamy w naszej parafii Księdza Bartosza Jana Andrzejewskiego jako nowego Wikariusza, który będzie kontynuował pracę ustępującego Księdza Radosława. Życzymy Księdzu Bartkowi aby w naszej parafii czuł się jak najlepiej i mógł realizować ideały zdobyte przez 6 lat pobytu w seminarium.04.06.2015r. Boże Ciało

04 Czerwca przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Uroczysta Procesja do ołtarzy wyruszyła po Mszy Świętej o godzinie 12.00.

GALERIA


1.05.2015r. I Komunia Święta

Tradycyjnie, jak każdego roku w ostatnią niedziele maja odbyła się w naszej parafii I Komunia Święta. Całym przygotowaniem Komunii zajmowała się Siostra Dorota Kędziora i zrobiła to fantastycznie. Dzieci w skupieniu i z wielkim przeżyciem przyjęły Chrystusa do swojego serca wysławiając Go nawet tańcem podczas ofiarowania.Odpust Parafialny

W dniu 29 maja br. W naszej parafii odbyła się niezwykła uroczystość kilku jubileuszy. Na początku tej uroczystości Ksiądz Proboszcz zwrócił się do wszystkich uczestników mówiąc między innymi:

„Jego Ekscelencjo Księże Biskupie Wiesławie Pasterzu naszej diecezji.

Na samym początku pragnę powitać serdecznie Waszą Ekscelencję w tak niezwykłej chwili dla naszej parafii. Witam Cię Drogi Ojcze w obecności wielu zgromadzonych tutaj osobistości. W tej uroczystej dla nas chwili zaszczycili nas swoją obecnością dostojni goście. Witam Siostrę Przełożoną z wszystkimi Siostrami Urszulankami. Witam wszystkich Kapłanów wszelkich tytułów i godności. Cieszę się i witam wszystkich parlamentarzystów, władze powiatu, gminy i miasta z panem Prezydentem na czele. Witam wszystkie służby mundurowe z tak licznie zgromadzonymi strażakami. Witam wszystkich sponsorów i fundatorów tego 25-cio letniego Kościoła, których nie sposób tutaj wymieniać z imienia i nazwiska. Witam członków Bractwa Kurkowego, orkiestrę sieradzką, chór parafialny połączony z chórem z Goszczanowa, służbę ołtarza, asystę, poczty sztandarowe i wszystkich Gości i miłych Parafian.

Minęło 5 lat od ostatniej wizytacji kanonicznej Jego Ekscelencji Księdza Biskupa i dziś gromadzi nas wiele uroczystości takich jak 150 lecie urodzin Świętej Urszuli – naszej patronki, 70 lecie pobytu Sióstr Urszulanek w Monicach, 25 lecie powstania naszej parafii i szkoły, rozpoczęcie dni Sieradza, Odpust parafialny, 20 lecie mojego pobytu w tej parafii i 5 lecie pobytu Księdza Radosława.”

Po powitaniu rozpoczęły się uroczystości, zakończone skromnym posiłkiem i spotkaniem Jego Ekscelencji z gronem Pedagogicznym Zespołu Szkół Katolickich.

Oto niektóre zdjęcia z tej uroczystości.


Więcej zdjęć w GALERIIZSK - nabór
Drodzy Rodzice i Uczniowie. Informujemy, że przyjmujemy zapisy do wszystkich klas szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum i liceum dla dorosłych. Chętnych prosimy o składanie podań w sekretariacie szkoły.
Odwiedziny gości
Dziś:1,779
Wczoraj:1,563
W tym tygodniu:7,952
W tym miesiącu:6,032
W tym roku:300,249
Wszystkich:1,019,008