Nawigacja
Strony Polecane
Zespół Szkół Katolickich

Fotografia Sieradz
www.sesyjnie.pl


Powitanie
Witamy na Stronie Parafii Świętej Urszuli Ledóchowskiej.
Parafia posiada pomieszczenia do wynajęcia dla placówek naukowo-dydaktycznych oraz na inne cele.

Figura Najświętszej Maryi Panny

Nasza świątynia została wzbogacona o piękną figurę Matki Bożej z Dzieciątkiem na ręku. Rzeźba naturalnej wielkości człowieka wykonana jest z marmuru. Rzeźbę ofiarowali dla naszej Wspólnoty Parafialnej Przyjaciele z Świętej Katarzyny kolo Wrocławia. Pielgrzymom Przyjaciołom w imieniu swoim i wszystkich parafian składam serdeczne Bóg zapłać. Zapewniamy Was, że będziemy pamiętać o Was w modlitwie. Rzeźba Matki Bożej przebywa u nas od dnia Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - 8 grudnia 2016r. Bóg zapłać.

 


Plan Rekolekcji Adwentowych

Plan rekolekcji adwentowych 

Sieradz  - Parafia Św. Urszuli

 

IDŹCIE I GŁOŚCIE

09 grudnia - piatek  

godzina. 8°° - Msza Święta dla dorosłych i  całej szkoły z nauką rekolekcyjną.

godz.  11,00; 16,00 i 18,00   - Msza Święta z nauką ogólną

10 grudnia  - sobota- dzień spowiedzi - pół godziny przed każdą Mszą Świętą

Msza Święta z nauką ogólną o godz.:    9.00; 11,00; 16,00 i 18,00.

11 grudnia  -  niedziela - Msze Świete jak w każdą niedzielę o godzinie -   8,00; 10,00 dla dzieci i młodzieży; 12,00; 17,00 i 19,00.

Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii, których odwiedzimy przed Świętami Bożego Narodzenia 16 grudnia od godziny 10,00

   

Serdecznie wszyskich zapraszamy


Rozpoczęcie Adwentu - Nowy Rok Liturgiczny

27 Listopada - czas Adwentu - Nowy Rok Liturgiczny


Jest to radosne oczekiwanie na narodzenie Jezusa Chrystusa. W tym czasie przygotowujemy się wszyscy, aby Chrystus również narodził się w naszych sercach. W naszej Parafii szczególnym czasem tego przygotowywania  będą Rekolekcje Adwentowe, które będą od 9 do 11 grudnia 2016 roku. Szczegółowy plan Rekolekcji zostanie podany w drugą niedzielę Adwentu (4 grudnia). Wszystkich serdecznie zapraszamy, aby ten czas przeżyć godnie i nie przeoczyć tego, co jest najważniejsze. Pozwólmy Chrystusowi narodzić się w naszych sercach.


Patronalne Święto Cecylii

W tym tygodniu przeżywając uroczystość Chrystusa Króla i zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia oraz 1050 rocznicy Chrztu Polski, modliliśmy się również w intencji naszego Chóru Parafialnego i Scholki Młodzieżowej. Po uroczystości w kościele cała grupa integrowała się przy wspólnym stole śpiewając piosenki.

GALERIA


11.11.2016r. Święto Niepodległości - "Ogniska Patriotyzmu"

Z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę 11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, staramy się pamiętać o Tych, którzy walczyli o niepodległość. Dlatego Zespół Szkół Katolickich przygotował w naszej Parafii symboliczne Ognisko Patriotyczne, na którym zebrało się wielu ludzi śpiewając pieśni patriotyczne.


Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy symbolicznym ognisku, zostało zorganizowane przez Zespół Szkół Katolickich w ramach ogólnopolskiej akcji „OGNISKA PATRIOTYZMU”.

GALERIA

ZSK - nabór
Drodzy Rodzice i Uczniowie. Informujemy, że przyjmujemy zapisy do wszystkich klas szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum i liceum dla dorosłych. Chętnych prosimy o składanie podań w sekretariacie szkoły.
Odwiedziny gości
Dziś:204
Wczoraj:459
W tym tygodniu:3,289
W tym miesiącu:6,039
W tym roku:598,773
Wszystkich:1,929,969