Nawigacja
Strony Polecane
Zespół Szkół Katolickich

Fotografia Sieradz
www.sesyjnie.pl


Powitanie
Witamy na Stronie Parafii Świętej Urszuli Ledóchowskiej.
Parafia posiada pomieszczenia do wynajęcia dla placówek naukowo-dydaktycznych oraz na inne cele.

Poświęcenie Krzyża ul. Sadowa i Łabędzia

Poświęcenie Krzyża 

Na apel ks. Biskupa o szanowaniu Krzyża, mieszkańcy ul. Sadowej i Łabędziej odpowiedzieli zrobieniem nowego krzyża, który uroczyście z licznymi wiernymi poświęciliśmy podczas mszy świętej.

GALERIA 


Pielgrzymka do Gietrzwałdu na Dzień Pokutny

Pielgrzymka do Gietrzwałdu na Dzień Pokutny

 

1 lipca z naszej parafii wyruszyła pielgrzymka autokarowa do Gietrzwałdu na dzień pokutny. Był to pierwszy taki dzień organizowany w ramach pokuty za grzechy przeciwko życiu, dzieciom i rodzinie. Przygotowując się na Jubileusz Dwóch Tysięcy lat Odkupienia przez najbliższe 14 lat rozważane będą stacje Drogi Krzyżowej Pana Jezusa. Stąd pierwszy dzień pokutny w Gietrzwałdzie przeżywaliśmy pod hasłem: "Sąd Piłata".

Mieliśmy możliwość uczestniczyć w Drodze Krzyżowej, Mszy Świętej, której przewodniczył ks. prof. Tadeusz Guz, a także różańcu połączonym z tradycyjnymi śpiewami pasyjnymi oraz konferencji wspomnianego ks. Guza i nabożeństwie wynagradzającym ku czci Najdroższej Krwi Chrystusa. Po zakończonych uroczystościach każdy miał czas na osobistą modlitwę, wyciszenie i zwiedzanie miejsca Objawień Matki Bożej. Dzień ten przeżyliśmy intensywnie, lecz z wielką radością i duchowym ubogaceniem.

GALERIA


Boże Ciało - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 20.06.2019

Boże Ciało - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

20 czerwca przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Uroczysta Procesja do czterech ołtarzy wyruszyła po Mszy Świętej o godzinie 12.00.

GALERIA


I Sieradzki marsz dla Życia i Rodziny - 16.06.2019

I Sieradzki Marsz Dla Życia i Rodziny

16 czerwca w niedzielę w Sieradzu odbył się po raz pierwszy, Marsz dla życia i rodziny. Tłumy wiernych wyruszyły z parafii Najświętszego Serca Jezusowego i dotarło do Bazyliki Mniejszej, następnie uczestnicy udali się na Wzgórze zamkowe, gdzie odbył się piknik rodzinny.

GALERIA


Bierzmowanie

03 czerwca - Bierzmowanie


Po wielkiej Uroczystości Odpustowej 29 maja, dziś 03 czerwca przeżywaliśmy Uroczystość, w której Młodzież z naszej parafii przyjęła z rąk Ks. Biskupa Stanisława Gębickiego Dary Ducha Świętego w Sakramencie Bierzmowania. Uroczystość ta zgromadziła wielu wiernych i liczne duchowieństwo.

GALERIA

ZSK - nabór
Drodzy Rodzice i Uczniowie. Informujemy, że przyjmujemy zapisy do wszystkich klas ośmioletniej szkoły podstawowej, liceum i liceum dla dorosłych. Chętnych prosimy o składanie podań w sekretariacie szkoły.
Odwiedziny gości
Dziś:775
Wczoraj:7,202
W tym tygodniu:31,487
W tym miesiącu:119,704
W tym roku:1,489,172
Wszystkich:5,354,096