Nawigacja
Strony Polecane
Zespół Szkół Katolickich

Fotografia Sieradz
www.sesyjnie.pl


Powitanie
Witamy na Stronie Parafii Świętej Urszuli Ledóchowskiej.
Parafia posiada pomieszczenia do wynajęcia dla placówek naukowo-dydaktycznych oraz na inne cele.

29 maja 2018 r. - Odpust Parafialny

ODPUST PARAFIALNY


29 Maja odbyła się doroczna uroczystość w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej i miasta Sieradza.

W czasie uroczystej sumy pod przewodnictwem Wikariusza Generalnego - Księdza Prałata Andrzeja Latonia brali udział liczni Księża i Władze z Województwa, z Urzędu Marszałkowskiego, Władze Miasta z Prezydentem i Przewodniczącym Rady Miejskiej na czele, ponadto zgromadziły się liczne Poczty Sztandarowe, przedstawiciele Władz Mundurowych, Dyrektorzy i Uczniowie różnych szkół.


Po uroczystości w kościele wszyscy udali się pod pomnik Józefa Piłsudskiego, który został poświęcony przez Sumistę. Pomnik ten jest pamiątką poświęconą Bohaterom którzy oddali życie w obronie Ojczyzny i jest jednocześnie pamiątką na 100 lecie odzyskania Niepodległości. Uroczystego odsłonięcia dokonał Ofiarodawca pomnika a kwiaty pod pomnikiem złożyli przedstawiciele różnych Władz Wojewódzkich i Samorządowych. Uczniowie Zespołu Szkół Katolickich zapewnili oprawę artystyczną wspominając czasy odzyskiwania niepodległości i śpiewając pieśni patriotyczne

  GALERIA


27 maja 2018 - I Komunia Święta

Pierwsza Komunia Święta

27 maja, w ostatnią niedzielę maja w naszej parafii odbyła się I Komunia Święta. Dzieci uroczyście zostały wprowadzone do kościoła o godzinie 12.00 i po krótkim powitaniu rozpoczęła się przepiękna uroczystość. Pan Jezus poraz pierwszy zamieszkał w sercach dzieci. Szczęśliwe dzieci po mszy świętej udały się do domów, aby przez cały tydzień przychodzić do kościoła dziękować Panu Jezusowi za dar Jego Ciała, który stał się już teraz dla nich codziennym pokarmem.


Święto Patronalne Patronki Parafii i Miasta Sieradza - Odpust Parafialny


Pielgrzymka do Medjugorje - powrót

Marija Bistrica

Marija Bistrica, to najważniejsze Sanktuarium dla Chorwatów, miejscowość niedaleko Zagrzebia. Obiektem kultu jest późnogotycka figura Matki Bożej z Dzieciątkiem.

Jeziora Pitvickie

Pitvickie Jeziora - jeden z najpiękniejszych parków krajobrazowych na świecie. 16 jezior kaskadowo połączonych licznymi wodospadami. Wpisane na listę UNESCO.


Medjugorje

Miejscowość w Bośni i Hercegowinie, do której przyjeżdżają pielgrzymi z całego świata. To miejsce zasłynęło od lat osiemdziesiątych licznymi objawieniami Matki Bożej szóstce dzieci, które według ich relacji trwają do dziś.

Mostar

Pięknie położone miasto na styku dwóch kultur - wschodu i zachodu. Słynie z 500 letniego kamiennego mostu na rzece Neretwie.

Dubrownik

Zwany "perła Adriatyku", jest wizytówką Chorwacji, znany na całym świecie. Miasto zachwyca swoim położeniem i historią. Wpisane na listę UNESCO.

Zatoka Katorska

Najdalej wysunięty fiord na południu Europy. Wśród majestatycznych gór przyklejona urokliwa starówka Kotoru z piękną katedrą z licznymi relikwiami.

 

GALERIA

W imieniu wszystkich uczestników składam podziękowanie za Pielgrzymkę do Sanktuariów Bałkańśkich z BONUSTRAVEL.

Składamy również podziękowania Pielgrzymom za Dar Ołtarza dla naszej parafii jakim jest Złoty Ornat.


Wielkanoc!!!

WIELKANOC !!!

Noc paschalną rozjaśnia zmartwychwstały Chrystus. Jest to naprawdę Wielka Noc, bo w niej oceniamy w sposób sakramentalny mocą Ducha Świętego to najważniejsze w dziejach świata i ludzkości, jakim było przejście, czyli pascha, ze śmierci do nowego życia przez zmartwychwstanie. Ta tajemnica zbawcza w liturgii tej nocy stanie się dla nas teraźniejszością. Uobecnią nam ją przede wszystkim dwa sakramenty paschalne: chrzest – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Eucharystia. Oba te sakramenty są dlatego ośrodkiem dzisiejszej liturgii. Cała dynamika nocy paschalnej koncentruje się wokół nowego życia w Chrystusie, dlatego też cała jej liturgia pełna jest symboli życia: światło-słowo-woda i uczta. Znaki te stanowią również treść kolejnych części liturgii wigilii paschalnej.

Liturgia Światła 

Znaczenie światła widzi się pełniej w zestawieniu z ciemnością. Na liturgię światła składa się poświęcenie ognia, zapalenie paschału, świec wiernych i oświetlenie kościoła. Istnieje głęboka wymowa stopniowego rozpraszania ciemności przez: „Światło Chrystusa”. Z nim przechodzimy z ciemności śmierci do światła nowego życia. Płomień światła jest również znakiem gotowości i czuwającego oczekiwania. Dlatego  „zgodnie z bardzo dawną tradycją, ta noc powinna być czuwaniem na cześć Pana. Wierni trzymając w rękach zapalone świece, powinni być podobni do ludzi, którzy czekają na swojego Pana, aby, gdy powróci, zastał ich czuwających i zaprosił ich do swego stołu”.


Orędzie wielkanocne

Stojąc z zapalonymi świecami będziemy słuchać orędzia wielkanocnego i razem z kapłanem dziękować Bogu za Chrystusowy dar zmartwychwstania, za zmazanie niewinną Krwią dłużnego zapisu starodawnej winy.  Podziwiając jasność płomienia świecy paschalnej cieszmy się, że Chrystus zmartwychwstały opromienia swoim blaskiem całą ziemię i każdego z nas. Dzięki Niemu wolni jesteśmy od mroku i strachu śmierci.

Liturgia słowa

Po krótkim obrzędzie światła Kościół rozważa wielkie dzieła, jakie Pan Bóg dokonał od początku dla swojego ludu, oraz odpowiada ufnością na słowo i obietnice Boże. Obfitszy zestaw czytań jest cechą charakterystyczną wigilii – oczekiwania na Pana, którego zapowiadają starotestamentalne wydarzenia zbawcze i prorocy. Liturgia proponuje nam dziewięć czytań, które streszczają historię zbawienia od stworzenia człowieka, poprzez ofiarę Abrahama, wyjście Izraelitów z ziemi Egipskiej, proroctwo Izajasza zapowiadające nowe przymierze Boga z jego grzesznym ludem, zapowiedzią daru nowego serca w wizji Ezechiela, aż do spełnienia wszystkich proroctw na Chrystusie w którym i my mamy udział przez chrzest. W liturgii słowa tej nocy szczególnie ważne i uroczyście wykonywane będą dwa śpiewy: Gloria i Alleluja przed Ewangelią. Z wiarą i uwagą wsłuchamy się w treść Bożego Słowa!

Liturgia chrzcielna

Woda jest istotnym elementem potrzebnym do życia, dlatego jest ona symbolem także życia nadprzyrodzonego. Jest znakiem rozpoczynającym życie Boże w człowieku w sakramencie chrztu. Teologię znaku wody najlepiej tłumaczy nam modlitwa w czasie poświęcenia wody chrzcielnej „Prosimy Cię, Panie, niech przez Syna Twojego zstąpi na tę wodę moc Ducha Świętego, aby wszyscy przez chrzest pogrzebani razem z Chrystusem w śmierci, z Nim też powstali do nowego życia” dlatego chrzest i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych ma tak poczesne miejsce w liturgii Nocy paschalnej. To właśnie ten sakrament wszczepia nas najbardziej w paschalne misterium Chrystusa.

Litania do Wszystkich Świętych

We wszystkich ważnych i decydujących chwilach w liturgii prosimy o pomoc i wstawiennictwo nasze Siostry i Braci, którzy już cieszą się Chwałą Zmartwychwstałego. W litanii, którą śpiewać będziemy na stojąco, poprosimy Świętych o pomoc w wiernym wypełnianiu Przymierza zawartego w sakramencie chrztu. 

Liturgia eucharystyczna

Odnowiliśmy w sobie łaskę chrztu świętego, przez który zostaliśmy w Chrystusie wskrzeszeni do nowego życia. Teraz Zmartwychwstały Pan zaprasza nas na Swoją Ucztę paschalną. W sakramentalny sposób dokona się w Ofierze paschalnej przejście Chrystusa przez śmierć do życia, którego i my stajemy się uczestnikami. Pełni radości składajmy Bogu Ojcu dzięki za dar zmartwychwstania Chrystusa i naszego w nim udziału przez chrzest i Eucharystię.


GALERIA

ugg schuhe canada goose herren canada goose sale parajumpers jacke barbour jacke woolrich jacken ugg schweiz canada goose jacke parajumpers schweiz parajumpers outlet barbour schweiz canada goose schweiz
ZSK - nabór
Drodzy Rodzice i Uczniowie. Informujemy, że przyjmujemy zapisy do wszystkich klas ośmioletniej szkoły podstawowej, liceum i liceum dla dorosłych. Chętnych prosimy o składanie podań w sekretariacie szkoły.
Odwiedziny gości
Dziś:419
Wczoraj:1,943
W tym tygodniu:5,607
W tym miesiącu:54,601
W tym roku:691,801
Wszystkich:3,554,052