Nawigacja
Strony Polecane
Zespół Szkół Katolickich

Fotografia Sieradz
www.sesyjnie.pl


Powitanie
Witamy na Stronie Parafii Świętej Urszuli Ledóchowskiej.
Parafia posiada pomieszczenia do wynajęcia dla placówek naukowo-dydaktycznych oraz na inne cele.

Życzenia Noworoczne


Wizerunek Matki Bożej z Guadeloupe w Naszym Kościele

W naszej Świątyni niedawno zawisła Kopia cudownie powstałego wizerunku Matki Bożej z Guadeloupe. Wizerunek ten jest jedynym takim obrazem, który możemy spotkać w naszym regionie. Wizerunek został ufundowany w Meksyku przez 33 uczestników pielgrzymki z Sieradza i okolic do Meksyku.

Obrazy newsów: guadaloupe_480.jpg
"Guadelupe to miejsce uświęcone. Objawienia maryjne miały tam miejsce w 1531 roku. Obraz powstał zaś, jak mówią przekazy, 12 grudnia tegoż roku. Wykonany jest zaś na płótnie z agawy wizerunek o wymiarach 195 na 105 centymetrów. Przedstawia Maryję w postawie stojącej. Twarz Maryi jest w odcieniu, przez miejscowych zwanym moreno. Z daleka wydaje się, że postać jest Indianką, z bliska, to z kolei biała kobieta. Moreno zaś, to kolor skóry Metysów. Ponadto Maryja jest w płaszczu koloru niebieskiego. W wierzeniach Azteków kolor nieba. Obraz jest mianem nieustającego cudu. To indiańskie płótno na którym powstał obraz - płótno z agawy - jest w stanie przetrwać najwyżej 20 lat. Po tym czasie ulega biodegradacji. Można je porównać choćby do Całunu Turyńskiego. Natomiast wizerunek Maryi istnieje kilkaset lat. Jest to najstarsze objawienie maryjne oficjalnie uznane przez Kościół katolicki."


Wigilia w Zespole Szkół Katolickich

20 grudnia 2012r. o godzinie 19.00 odbyła się wigilia w Zespole Szkół Katolickich, na którą licznie przybyli Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice i Goście zaproszeni.

GALERIAOpłatek w Komendzie Powiatowej Policji

W Komendzie Powiatowej Policji w Sieradzu uczniowie Zespołu Szkół Katolickich przedstawili sztukę pt. "Wigilia w Autobusie" Policjanci jak i Goście byli poruszeni, że czasem zło doprowadza do zgody i dobra. Po przedstawieniu była odczytana przez Pana Posła Ewangelia o narodzeniu Pana Jezusa i uroczyście zaśpiewana została kolęda, po której nastąpiło połamanie się opłatkiem z Przedstawicielami Samorządów, Policjantów i Gości

GALERIA

Obrazy newsów: komenda7_news.jpg


Opłatek w Przedszkolu

Kończy się czas Adwentu. Czas wdzięcznej pracy w parafiach przy konfesjonałach i rekolekcjach. Nastrój Bożego Narodzenia przeżywamy już podczas łamania się opłatkiem i spożywania wigilijnych potraw.

GALERIA


ZSK - nabór
Drodzy Rodzice i Uczniowie. Informujemy, że przyjmujemy zapisy do wszystkich klas ośmioletniej szkoły podstawowej, liceum i liceum dla dorosłych. Chętnych prosimy o składanie podań w sekretariacie szkoły.
Odwiedziny gości
Dziś:2,530
Wczoraj:4,378
W tym tygodniu:14,059
W tym miesiącu:153,598
W tym roku:1,523,066
Wszystkich:5,387,990