Nawigacja
Strony Polecane
Zespół Szkół Katolickich

Fotografia Sieradz
www.sesyjnie.pl


Powitanie
Witamy na Stronie Parafii Świętej Urszuli Ledóchowskiej.
Parafia posiada pomieszczenia do wynajęcia dla placówek naukowo-dydaktycznych oraz na inne cele.

Triduum Paschalne - Wielki Czwartek

Liturgia Wielkiego Czwartku 

Gromadzimy się w dzisiejszy wieczór wokół Chrystusa Pana jak uczniowie na Ostatniej Wieczerzy. Uczestniczymy w tych samych wydarzeniach. Ten sam Jezus zaprasza nas do wspólnego stołu. Weźmie chleb i wino, i przemieni je w swoje Ciało i Krew, aby nas nakarmić. Czyni to wszystko z miłości ku nam.

Zanim odejdzie do Ojca zostawi nam testament miłości, mimo nocy zdrady i niewierności, mimo bliskiej męki i śmierci krzyżowej. Tym testamentem jest On sam. Pozostał z nami pod osłoną znaków sakramentalnych, zwłaszcza Eucharystii i kapłaństwa, których ustanowienie dziś wspominamy. Sprawia to Duch Święty, którego mocą żyjemy i uświęcamy się. Odchodząc Chrystus zobowiązał nas jednak do wzajemnej miłości. Zostawił nam wymowny przykład; umywając nogi swoim uczniom, kazał nam kierować się w życiu tą samą zasadą miłości – „to jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak ja was umiłowałem” (J 15,12)

      Obrazy newsów: liturgia_wielki_czwartek_480.jpg

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Życzenia wytrwałości i owocnej pracy Duszpasterzom Parafii składały Siostry Zakonne, Służba Liturgiczna i liczni Przedstawiciele Parafii.

  Obrazy newsów: dzien_kaplanstwa_480.jpg

Czytanie

Liturgia dzisiejszego wieczoru rozpoczyna doroczny obchód świąt naszego wyzwolenia opisem uczty paschalnego baranka, którego spożywał naród wybrany w noc ich wyzwolenia. Tamto wyzwolenie było początkiem także naszego wyzwolenia, dokonanego przez Chrystusa, Bożego Baranka, który przez swoją Krew wyrwał nas z niewoli grzechu i śmierci.

    Obrazy newsów: wielki_czwartek_czytanie_480.jpg

Umycie nóg 

Postawa miłości umywającego uczniom nogi, postawa pełna miłości jest warunkiem owocnego udziału w Eucharystii. Miłość jest oczyszczeniem i prawdziwym obmyciem z grzechów. Niech obrzęd umycia nóg przez celebransa uobecniającego wśród nas Chrystusa o tym Nam nieustannie przypomina.

Obrazy newsów: wielki_czwartek_obmycie_ng.jpg

  Ślubowanie ministrantów

  Nastąpi teraz obrzęd przyjęcia do grona ministrantów 11 kandydatów na ministranta.

Obrazy newsów: wielki_czwartek_slubowanie_480.jpg

    Procesja z darami

    Liturgia dzisiejsza jest pełna symboli mówiących o miłości Boga do człowieka i ludzi do Boga. Jednym z takich znaków jest procesja z darami. Przyniesiony chleb po słowach konsekracji stanie się Ciałem Pańskim, a wino Jego Krwią. Jałmużna wielkopostna zbierana do skarbonek Caritas zostanie rozdana ubogim.

  Obrazy newsów: wielki_czwartek_procesja_z_darami_480.jpg

Procesja do Ciemnicy

 

Nastąpi teraz przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy na pamiątkę uwięzienia Jezusa, po pojmaniu w Ogrójcu, w lochach arcykapłana Kajfasza. Do Wigilii Paschalnej tabernakulum będzie puste, wieczna lampka zgaszona, a ołtarz obnażony. Kościół teraz zaleca adorację Najświętszego Sakramentu zważywszy na słowa naszego Pana wypowiedziane w Ogrodzie Oliwnym: „Szymonie, śpisz? Jednej godziny nie mogłeś czuwać? Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie”.

         Obrazy newsów: wielkiczwartek_procesja_do_ciemnicy_480.jpg


Święta Wielkanocne - Życzenia

Obrazy newsów: kartka_wielkanocna.jpg


Przygotowanie do Świąt Wielkanocnych - Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Przygotowaniem do Świąt Wielkanocnych były rekolekcje w Ziemi Świętej przygotowane przez Parafię Świętej Urszuli Ledóchowskiej. Trzydziesto dwu osobowa grupa pielgrzymów przemierzała szlaki Ojczyzny Jezusa. Przeżycia były ogromne, a radość pielgrzymów nie do opisania. Łzy i wdzięczność za Miłość Chrystusa  wyrażała się poprawą życia pielgrzymów przez spowiedź i codzienną Komunię Świętą

GALERIA

Obrazy newsów: ziemia_swieta_480.jpg

 


Niedeziela Palmowa 01.04.2012r.

            Dobiega końca okres Wielkiego Postu. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień i wprowadza nas w Święte Triduum Paschalne. Dziś święciliśmy palmy na każdej Mszy Świętej, a o godzinie 12.00 odbyła się uroczysta procesja wokół Kościoła na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy

Obrazy newsów: niedziela_palmowa_2012_480.jpg

 

Więcej w Galerii

 

Program Triduum Paschalnego

 

05.04.2012 r. – WIELKI  CZWARTEK

 

godz. 18,00 – Liturgia Wielkiego Czwartku – Msza Św. Wieczerzy Pańskiej

     

06.04.2012 r. – WIELKI  PIĄTEK

 

godz. 18,00 – Liturgia Wielkiego Piątku

     

07.04.2012 r. – WIELKA SOBOTA

 

Poświęcenie pokarmów:

godz. 9,00 - Zalesie

godz. 9,15 - Wiechucice

godz. 9,30 - Wiechutki

godz. 9,45 - Bogumiłów

godz. 10,00 – Jeziory

godz. 10,15 - Dąbrówka

 

Poświęcenie pokarmów w kościele co piętnaście minut od godziny 9.00 do 15,00

   

godz. 22,00 – Liturgia Wielkiej Soboty i Procesja Rezurekcyjna

                       Msza Święta Za Parafian i Miłych Gości

 

Niedziela Wielkanocna 08.04.2012 r.

 

Msze Święte – 6,00; 8,00;10,00;12,00; 17,00 i 19,00

   

Poniedziałek Wielkanocny 09.04.2012 r.

 

Msze Święte – 8,00; 10,00;12,00; 17,00 i 19,00

 

Rekolekcje Wielkopostne 2012

W dniach od 09 do 11 marca 2012 r. W Parafii przeżywaliśmy Święty czas rekolekcji wielkopostnych. Rekolekcje prowadził Ksiądz Proboszcz Krzysztof Kazimierczak. W Kościele gromadziło się wiele osób uczestnicząc w słuchaniu Słowa Bożego i w Sakramencie Pokuty.

GALERIA

Obrazy newsów: rekolekcje_480.jpg

ugg schuhe canada goose herren canada goose sale parajumpers jacke barbour jacke woolrich jacken ugg schweiz canada goose jacke parajumpers schweiz parajumpers outlet barbour schweiz canada goose schweiz
ZSK - nabór
Drodzy Rodzice i Uczniowie. Informujemy, że przyjmujemy zapisy do wszystkich klas ośmioletniej szkoły podstawowej, liceum i liceum dla dorosłych. Chętnych prosimy o składanie podań w sekretariacie szkoły.
Odwiedziny gości
Dziś:1,117
Wczoraj:1,829
W tym tygodniu:24,074
W tym miesiącu:81,524
W tym roku:266,476
Wszystkich:4,131,400