Nawigacja
Strony Polecane
Zespół Szkół Katolickich

Fotografia Sieradz
www.sesyjnie.pl


Powitanie
Witamy na Stronie Parafii Świętej Urszuli Ledóchowskiej.
Parafia posiada pomieszczenia do wynajęcia dla placówek naukowo-dydaktycznych oraz na inne cele.

Ewakuacja - Pożar
W dniu 28 października 2011r, około godziny 10:00 w ZSK Sieradz przy Parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej wybuchł pożar, w którym zaginęły w dymie 4 osoby. Po zawiadomieniu przez Dyrektora szkoły, dyżurnego Powiatowej Straży Pożarnej w przeciągu paru minut na placu parafii pojawiło się kilka jednostek straży i przystąpiono do akcji w szkole. Przed przybyciem straży na komendę Dyrektora wszyscy uczniowie opuścili mury szkoły. Po zameldowaniu przez nauczycieli stanu osób okazało się, że brakuje czterech osób. Dyrektor po przybyciu straży zameldował o stanie sytuacji dowodzącemu i zaczęło się natychmiast przeszukiwanie i gaszenie.
Cała akcja zakończyła się szczęśliwie, gdyż była to ewakuacja pozorowana, o której nie wiedzieli tylko uczniowie i nauczyciele.Rządowy program "Radosna Szkoła"
Dzięki staraniom Parafii Świętej Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu, w Zespole Szkół Katolickich realizowanych jest kilka konkursów.
Składając wniosek w konkursie „Radosna Szkoła” zrealizowaliśmy program dydaktyczny, wzbogacając szkołę podstawową w pomoce warte 12 tyś. złotych.
Kontynuując ten konkurs przy ZSK powstał nowoczesny, piękny, duży plac zabaw mający ponad 500 metrów kwadratowych.
Inwestując 230 tyś. złotych, ZSK jest przygotowane do przyjęcia w progach szkoły podstawowej najmłodszych uczniów – czyli sześciolatków.
Więcej zdjęć w GALERIIPlanowane prace w Parafii
Stojąc przed dylematem zaopatrzenia w ciepło wszystkich obiektów znajdujących się przy Parafii Świętej Urszuli Ledóchowskiej (kościół, szkoła podstawowa 1-3, świetlica, plebania, szkoła podstawowa 4-6, gimnazjum i liceum, hala sportowa i sala teatralna z zapleczem) powiększyliśmy działkę parafialną o 40 arów za sumę 180 tyś. złotych, na której w przyszłości powstanie nowoczesna kotłownia zasilająca te obiekty w ciepło.

Co się dzieje w Parafii
Parafia – wychodząc naprzeciw uczniom naszej szkoły – złożyła wniosek w WFOŚ i GW w Łodzi na ścieżkę ekologiczną..
Po rozpatrzeniu naszego wniosku, uczniowie ZSK mają do dyspozycji 28 tysięcy złotych na różnego rodzaju wyjazdy, poznawanie przyrody oraz zajmownia się nasadzeniami nowych roślin.


Więcej zdjęć można zobaczyć w GALERII SZKOLNEJ

Kontynuacja prac elewacyjnych
Ponieważ zbliża się nieuchronnie zima, rozpoczęły się prace przy zakończeniu elewacji budynku szkoły. Przewidywany termin zakończenia prac elewacyjnych przewidziany jest na wiosnę 2012 roku.

Oto niektóre ZDJĘCIA prac przebiegających przy szkole.

ugg schuhe canada goose herren canada goose sale parajumpers jacke barbour jacke woolrich jacken ugg schweiz canada goose jacke parajumpers schweiz parajumpers outlet barbour schweiz canada goose schweiz
ZSK - nabór
Drodzy Rodzice i Uczniowie. Informujemy, że przyjmujemy zapisy do wszystkich klas ośmioletniej szkoły podstawowej, liceum i liceum dla dorosłych. Chętnych prosimy o składanie podań w sekretariacie szkoły.
Odwiedziny gości
Dziś:335
Wczoraj:12,679
W tym tygodniu:25,807
W tym miesiącu:71,460
W tym roku:377,355
Wszystkich:4,242,279