Nawigacja
Strony Polecane
Zespół Szkół Katolickich

Fotografia Sieradz
www.sesyjnie.pl


Powitanie
Witamy na Stronie Parafii Świętej Urszuli Ledóchowskiej.
Parafia posiada pomieszczenia do wynajęcia dla placówek naukowo-dydaktycznych oraz na inne cele.

Kościół Naszym Domem

Kościół Naszym Domem

GALERIAWystawa Ornatów
W Zespole Szkół Katolickich w Sieradzu w naszej Parafii, znajdują się na wystawie gotyckie ornaty używane kiedyś do odprawiania Mszy Świętej. Wystawę te można oglądać od godziny 8.00 do 15.00 od poniedziałku do piątku. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Zdjęcia można zobaczyć w GALERII


I SIERADZKIE DNI RATOWNICTWA
I Sieradzkie Dni Ratownictwa zorganizowane przez Fundację Cudosfera

29.10.2011r. w Parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu na ogromnym parkingu przy ZSK odbyły się po raz pierwszy dni ratownictwa w których uczestniczyła Straż Pożarna, Ratownicy i Żołnierze.
Na placu został zainscenizowany wypadek zderzenia się samochodów i błyskawiczna akcja ratunkowa.

Następnym ciekawym elementem Dni Ratownictwa był pozorowany napad na konwój wojskowy, gdzie zostali aresztowani przestępcy przewożeni wojskowymi pojazdami.

Przed szkołą Katolicką były również pokazy reanimowania i uwalniania osób uwięzionych w pojazdach podczas wypadków.

Straż Pożarna zaprezentowała także swoje umiejętności w pokonywaniu wysokości i ewakuacji osób wysoko uwięzionych.

Przebywający na Dniach Ratownictwa przy Parafii Św. Urszuli mogli zobaczyć jak wygląda polowy szpital, oraz zapoznać się z arsenałem różnej broni.

Aby wszystkiemu stało się zadość kilka drużyn piłkarskich rozgrywały na Hali przy ZSK w Sieradzu mecze.
Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami.


Obszerniejsza Fotorelacja w GALERIIEwakuacja - Pożar
W dniu 28 października 2011r, około godziny 10:00 w ZSK Sieradz przy Parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej wybuchł pożar, w którym zaginęły w dymie 4 osoby. Po zawiadomieniu przez Dyrektora szkoły, dyżurnego Powiatowej Straży Pożarnej w przeciągu paru minut na placu parafii pojawiło się kilka jednostek straży i przystąpiono do akcji w szkole. Przed przybyciem straży na komendę Dyrektora wszyscy uczniowie opuścili mury szkoły. Po zameldowaniu przez nauczycieli stanu osób okazało się, że brakuje czterech osób. Dyrektor po przybyciu straży zameldował o stanie sytuacji dowodzącemu i zaczęło się natychmiast przeszukiwanie i gaszenie.
Cała akcja zakończyła się szczęśliwie, gdyż była to ewakuacja pozorowana, o której nie wiedzieli tylko uczniowie i nauczyciele.Rządowy program "Radosna Szkoła"
Dzięki staraniom Parafii Świętej Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu, w Zespole Szkół Katolickich realizowanych jest kilka konkursów.
Składając wniosek w konkursie „Radosna Szkoła” zrealizowaliśmy program dydaktyczny, wzbogacając szkołę podstawową w pomoce warte 12 tyś. złotych.
Kontynuując ten konkurs przy ZSK powstał nowoczesny, piękny, duży plac zabaw mający ponad 500 metrów kwadratowych.
Inwestując 230 tyś. złotych, ZSK jest przygotowane do przyjęcia w progach szkoły podstawowej najmłodszych uczniów – czyli sześciolatków.
Więcej zdjęć w GALERII


ZSK - nabór
Drodzy Rodzice i Uczniowie. Informujemy, że przyjmujemy zapisy do wszystkich klas ośmioletniej szkoły podstawowej, liceum i liceum dla dorosłych. Chętnych prosimy o składanie podań w sekretariacie szkoły.
Odwiedziny gości
Dziś:987
Wczoraj:7,202
W tym tygodniu:31,699
W tym miesiącu:119,916
W tym roku:1,489,384
Wszystkich:5,354,308