Nawigacja
Strony Polecane
Zespół Szkół Katolickich

Fotografia Sieradz
www.sesyjnie.pl


Powitanie
Witamy na Stronie Parafii Świętej Urszuli Ledóchowskiej.
Parafia posiada pomieszczenia do wynajęcia dla placówek naukowo-dydaktycznych oraz na inne cele.

11.09.2011r. Odezwa Pasterza
Zwracamy się z gorącą prośbą o poparcie sprzeciwu naszego Pasterza przeciwko satanizmowi i wszystkim, którzy walczą z Kościołem.Nad Patronką miasta Sieradz ciemności trwają nadal.
Mimo rozmów z Panem Prezydentem w sprawie przywrócenia światła wokół Kościoła, Magistrat posługując się rękami naszego parafianina, zagroził na piśmie odcięciem na stałe pozostałego oświetlenia. Pismo zawiadamiające o powyższym wywieszone jest w gablocie przy wyjściu z Kościoła.

08.09.2011 Pielgrzymka do Charłupi Małej
W dzień narodzenia Najświętszej Maryi Panny, uczniowie Zespołu Szkół Katolickich wraz z opiekunami udali się tradycyjnie w pielgrzymce do Charłupi Małej, gdzie uczestniczyli we Mszy Świętej, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Ordynariusz Alojzy Wiesław Mering. Ksiądz Biskup w swoim słowie odniósł się do zła i nieprawości jakie zagrażają obecnemu społeczeństwu i zachęcał do wierności Chrystusowi i Kościołowi w jedności ze swoim Biskupem. Po zakończonej Mszy Świętej uczniowie udali się do swoich domów

Więcej w GALERII


Wystawa Strojów Liturgicznych
Parafia Świętego Wawrzyńca w Stolcu, gdzie Proboszczem jest Ksiądz Kanonik Zbigniew Stefański przekazała parafii Świętej Urszuli Ledóchowskiej stare ornaty, które będą wyeksponowane w oddzielnej sali Zespołu Szkół Katolickich, gdzie będzie można podziwiać stroje liturgiczne dawnych lat.
Księdzu Zbyszkowi składamy serdeczne Bóg Zapłać

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

Nareszcie rozpoczął się nowy rok szkolny 2011/2012. Po długiej wakacyjnej nudzie, stęsknieni za swoją Szkołą uczniowie, nauczyciele i pracownicy ZSK w Sieradzu, licznie zgromadzili się o godz. 8.00 przy konfesjonałach, a o godz. 9.00 na Mszy św. w kościele w parafii p.w. Świętej Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu, aby z Bogiem rozpocząć nowy etap szkolnej przygody. Zgromadzonych powitał Ksiądz Kanonik Jan Witkowski – Dyrektor Szkoły. Szczególnie serdecznie zwrócił się do licznej grupy uczniów wszystkich klas, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi sieradzkiego „Katolika”. Ksiądz Dyrektor przedstawił też uczniom dwie Siostry Urszulanki, które od tego roku rozpoczną katechizację w szkole podstawowej. W Homilii Ksiądz Dyrektor wyeksponował słowa Pana Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Wypłyń na głębię”. Kaznodzieja zauważył, że to wezwanie często podejmował w swoim nauczaniu Błogosławiony Jan Paweł II. Ksiądz Dyrektor wezwał wszystkich do odwagi, do śmiałego wkroczenia w nowy rok szkolny i podejmowania obowiązków. Zauważył, że tak jak Święty Piotr posłuszny słowu Jezusa dokonał rzeczy niemożliwej, tak każdy z nas pokona wszelkie przeciwności, jeśli tylko zachowa silną, sakramentalną więź z Panem Jezusem. Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom życzymy tego uśmiechu, który nie znikał z twarzy patronki naszej Szkoły Świętej Urszuli Ledóchowskiej.


GALERIA
ZSK - nabór
Drodzy Rodzice i Uczniowie. Informujemy, że przyjmujemy zapisy do wszystkich klas ośmioletniej szkoły podstawowej, liceum i liceum dla dorosłych. Chętnych prosimy o składanie podań w sekretariacie szkoły.
Odwiedziny gości
Dziś:1,024
Wczoraj:7,202
W tym tygodniu:31,736
W tym miesiącu:119,953
W tym roku:1,489,421
Wszystkich:5,354,345