ZSK – Ślubowanie klas I Liceum i Ogniska Patriotyzmu

W dniu 11-go listopada  Zespół Szkół  Katolickich  po raz kolejny  zorganizował  ,,Ognisko patriotyzmu’’ dla całej społeczności Sieradza.  Dodatkowo był to także niezwykle doniosły dzień, ponieważ  licealiści z klas pierwszych o profilu mundurowym i humanistycznym złożyli uroczyste ślubowanie. Młodzi mundurowi uroczyście ślubowali przed szkolnym sztandarem, że będą stawiać sobie ambitne cele i twórczo je realizować, uczyć się szacunku do pracy, a także kształtować swoje serca i umysły dla dobra kraju, po czym zostali przyjęci w poczet uczniów szkoły.  Następnie młodzież w skupieniu wyśpiewała Rotę, która ma charakter przysięgi, apelu i pieśni patriotycznej.  Nie zabrakło przemówień księdza dyrektora Jana Witkowskiego i pani dyrektor  Ewy Błaszczyk,  w których dominowały ciepłe słowa i zachęta do nauki oraz życzenia powodzenia na wybranej drodze życia. Głos zabrał także nasz gość – pan Piotr Polak, który jest Posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej i jak co roku zaszczycił nas swoją obecnością.  Należy również wspomnieć, iż całą uroczystość przygotował pan  Wiktor Elas, natomiast uroczystość ślubowania prowadził  major rezerwy – pan Wiesław Bednarski.

 

Dzień  Niepodległości to szczególna chwila  dla narodu polskiego, który odzyskał wolność.  Wieczorne ognisko odbyło się z udziałem  nauczycieli, uczniów, rodziców jak również przybyłych gości.  Wszyscy uczestnicy  mieli okazję przekonać się jak cenną wartością jest patriotyzm. Nasza szkoła od wielu lat stara się uczyć naszych uczniów życia dla ideałów, gdzie miłość do Ojczyzny ma swoje szczególne miejsce.  Następnie każda z klas odśpiewała  pieśń patriotyczną lub żołnierską. Pomiędzy piosenkami czytane były informacje historyczne dotyczące śpiewanych pieśni przez starszych uczniów klasy II Liceum także o profilu mundurowym i humanistycznym. W blasku ognia zapewne każdy odczuł atmosferę patriotyczną i przekonał się, że warto walczyć o wartości, które później uzmysławiają nam ile poświęcenia trzeba było, aby Polska cieszyła się z wyzwolenia. Uczestnicy wydarzenia włączyli się w śpiewanie pieśni patriotycznych, takich jak: „Rota”, ,, Wojenko, wojenko’’, ,, Kwiaty polskie”,  ,,Legiony” czy ,,Piechota’’ i wiele innych.  Cała uroczystość miała charakter podniosły.

Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za wspólne świętowanie i uczestnictwo w uroczystości.

« z 6 »

Author: Parafia