Nawigacja
Strony Polecane
Zespół Szkół Katolickich

Fotografia Sieradz
www.sesyjnie.pl


Powitanie
Witamy na Stronie Parafii Świętej Urszuli Ledóchowskiej.
Parafia posiada pomieszczenia do wynajęcia dla placówek naukowo-dydaktycznych oraz na inne cele.

29.05.2019 - Odpust Parafialny

Odpust Parafialny

W Środę 29 maja odbyła się w naszej parafii uroczystość odpustowa i rozpoczęcie dni Sieradza. Sumie przewodniczył ksiądz Biskup Ordynariusz Wiesław Alojzy Mering i uroczyście poświęcił nowo  zrobione schody.

GALERIA


I Komunia Święta - 26.05.2019

I KOMUNIA ŚWIĘTA


26 maja, w ostatnią niedzielę miesiąca w naszej parafii odbyła się I Komunia Święta. Dzieci uroczyście zostały wprowadzone do kościoła o godzinie 12.00 i po krótkim powitaniu rozpoczęła się przepiękna uroczystość. Pan Jezus poraz pierwszy zamieszkał w sercach dzieci. Szczęśliwe dzieci po mszy świętej udały się do domów, aby przez cały tydzień przychodzić do kościoła dziękować Panu Jezusowi za dar Jego Ciała, który stał się już teraz dla nich codziennym pokarmem.

I Komunia Święta w roku 2020 odbędzie się w ostatnią niedzielę - 31 maja o godzinie 12.00

GALERIA


Poświęcenie Krzyża w Bogumiłowie

W niedzielę 19 maja o godzinie 15.00, w godzinie Miłosierdzia Bożego w Bogumiłowie został poświęcony odnowiony krzyż przydrożny. Na poświęceniu zgromadzili się licznie Mieszkańcy, którzy uczestniczyli we Mszy Świętej i wspólnie odprawili Nabożeństwo Majowe. Jest to przykład jak Parafianie dbają o przydrożne figury i krzyże.

GALERIA


Pielgrzymka do Grecji

GRECJA - Śladami Św. Pawła

W dniach od 07 maja do 12 maja z parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu, odbyła się pielgrzymka do Grecji. Pielgrzymi podróżowali w takie miejsca jak: Saloniki, Meteory, Weria, Delf, Termopile, Kanał Koryncki, pozostałości starożytnego Koryntu, Skarbiec Altreusza zwanego Grobem Agamemnona, Pierwsza stolica niepodległej Grecji - Nafpolin, Epidauros, a w ostatni dzień pielgrzymki zwiedzali Ateny a w nich m.in. Partenon na wzgórzu Akropol, Areopag, gdzie Św. Paweł wygłosił mowę z dziejów Apostolskich.

GALERIA


Triduum Paschalne - Wielka Sobota - Poświęcenie pokarmów

Wielka Sobota - Poświęcenie Pokarmów

Dziś od godziny 9.00 święcimy pokarmy w poszczególnych wioskach i w kościele. Poświęcenie pokarmów w kościele odbywa się co 30 minut i zakońy się o godzinie 15. Zapraszamy również na godzinę 22 na Liturgię Wielkiej Soboty i Procesję Rezurekcyjną.

ZSK - nabór
Drodzy Rodzice i Uczniowie. Informujemy, że przyjmujemy zapisy do wszystkich klas ośmioletniej szkoły podstawowej, liceum i liceum dla dorosłych. Chętnych prosimy o składanie podań w sekretariacie szkoły.
Odwiedziny gości
Dziś:782
Wczoraj:7,202
W tym tygodniu:31,494
W tym miesiącu:119,711
W tym roku:1,489,179
Wszystkich:5,354,103