Nawigacja
Strony Polecane
Zespół Szkół Katolickich

Fotografia Sieradz
www.sesyjnie.pl


Powitanie
Witamy na Stronie Parafii Świętej Urszuli Ledóchowskiej.
Parafia posiada pomieszczenia do wynajęcia dla placówek naukowo-dydaktycznych oraz na inne cele.

Wprowadzenie Relikwii Świętego Jana Pawła II

WPROWADZENIE RELIKWII ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II29 Maja - Bierzmowanie

BIERZMOWANIE

29 Maja przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej podwójne Święto. O godzinie 15,00 Pasterz naszej Diecezji Ks. Biskup Wiesław Mering udzielił 130 osobowej grupie Młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Młodzież przez cały rok spotykała się z Księdzem Bartoszem, aby jak najlepiej przygotować się na to wydarzenie. W wielkim skupieniu, z pełną odpowiedzialnością rodzice poprosili Ks. Biskupa o Dar Ducha Świętego dla swoich dzieci, a na koniec młodzież z radością podziękowała Pasterzowi Diecezji za otrzymane Dary.

GALERIA


Odpust Parafialny i rozpoczęcie Dni Sieradza

ODPUST i ROZPOCZĘCIE DNI SIERADZA

O godzinie 18,00 świętowaliśmy drugą część naszych uroczystości. Wzięliśmy udział w Sumie Odpustowej i rozpoczęciu Dni Sieradza. W piękny sposób Pasterz Diecezji nakreślił związek Naszej Patronki Świętej Urszuli z wielkim jej charyzmatem, który realizowanny jest nie tylko w naszej Parafii w Zespole Szkół Katolickich, ale zwrócił uwagę na to, że dzisiaj w całej społeczności miasta potrzeba jest głębokiego poznania prawd i pogłębiania wiedzy ale wraz z wychowaniem, które jest nieodzowne do  kształcenia właściwej postawy dobrego obywatela i odpowiedzialnego patrioty naszej Ojczyzny. Po uroczystościach w Kościele wszyscy zaproszeni  goście udali się na skromny poczęstunek do świetlicy szkolnej.

GALERIA


28.05 - I Komunia Święta

I KOMUNIA ŚWIĘTA

28 maja, w ostatnią niedzielę maja w naszej parafii odbyła się I Komunia Święta. Dzieci uroczyście zostały wprowadzone do kościoła o godzinie 12.00 i po krótkim powitaniu rozpoczęła się przepiękna uroczystość. Pan Jezus poraz pierwszy zamieszkał w sercach dzieci. Szczęśliwe dzieci po mszy świętej udały się do domów, aby przez cały tydzień przychodzić do kościoła dziękować Panu Jezusowi za dar Jego Ciała, który stał się już teraz dla nich codziennym pokarmem.


20.05.2017 Zespół Szkół Katolickich - Piknik Rodzinny

W sobotę, 20 maja, na placu przed szkołą odbył się Piknik Rodzinny. To już trzecia tego typu inicjatywa rodziców uczniów Zespołu Szkół Katolickich, którzy we współpracy z dyrekcją i nauczycielami, a także z pomocą Sieradzkiego Stowarzyszenia Ludzi z Pasją, przygotowali pełne atrakcji rodzinne świętowanie. W tym roku po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że nie ostatni, dołączył do nas Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego. Najważniejszym punktem imprezy były występy na scenie dzieci i młodzieży z naszej szkoły oraz dawnego MDK. W Konkursie Talentów na podium stanęli: 1. Klaudia Błaszczyk z kl. IV SP, 2. Wiktor Szymonik z klasy III SP oraz Faustyna Michalska z klasy II SP, a wyróżniony został Tymon Modrzejewski z klasy III SP oraz trio taneczne dziewcząt z tej samej klasy (Magda Trzcińska, Ola Bednarczyk, Marta Choińska). W konkursie plastycznym trzecie miejsce zajęła praca Małgosi Bonikowskiej z klasy V SP. Impreza odbywała się w plenerze, więc nie zabrakło takich plenerowych atrakcji, jak loteria fantowa, zawody sportowe, malowanie twarzy, kawiarenka pod chmurką, czy grill. Poza tym odbywał się kiermasz książek za 1 zł, można było puszczać bańki mydlane, czy posiedzieć w samochodzie strażackim lub na motocyklu Sieradzkiej Grupy Motocyklowej. Było radośnie, kolorowo i miło. Dziękujemy wszystkim organizatorom, gościom i uczestnikom. Zapraszamy za rok.

GALERIA

ugg schuhe canada goose herren canada goose sale parajumpers jacke barbour jacke woolrich jacken ugg schweiz canada goose jacke parajumpers schweiz parajumpers outlet barbour schweiz canada goose schweiz
ZSK - nabór
Drodzy Rodzice i Uczniowie. Informujemy, że przyjmujemy zapisy do wszystkich klas ośmioletniej szkoły podstawowej, liceum i liceum dla dorosłych. Chętnych prosimy o składanie podań w sekretariacie szkoły.
Odwiedziny gości
Dziś:1,287
Wczoraj:1,100
W tym tygodniu:4,629
W tym miesiącu:28,695
W tym roku:685,298
Wszystkich:2,669,864