Nawigacja
Strony Polecane
Zespół Szkół Katolickich

Fotografia Sieradz
www.sesyjnie.pl


Powitanie
Witamy na Stronie Parafii Świętej Urszuli Ledóchowskiej.
Parafia posiada pomieszczenia do wynajęcia dla placówek naukowo-dydaktycznych oraz na inne cele.

I Komunia Święta 2012

Jak każdego roku w ostatnią niedzielę maja w naszej parafii odbywa się I Komunia Święta. Dzieci uroczyście zostały wprowadzone do kościoła na godzinę 12.00 i po krótkim powitaniu rozpoczęła się przepiękna uroczystość. Pan Jezus poraz pierwszy zamieszkał w sercach 35 dzieci. Msza święta koncelebrowana sprawowana była w intencji dzieci, rodziców i rodziców chrzestnych. Szczęśliwe dzieci po mszy świętej udały się do domów, aby przez cały tydzień przychodzić do kościoła dziękować Panu Jezusowi za dar Jego Ciała, który stał się już teraz dla nich codziennym pokarmem.

GALERIA

Obrazy newsów: komunia640.jpg


14 Jubileusz Święceń Kapłańskich Ks. Radosława

Dnia 17 maja w naszej parafii, dziesięciu Kapłanów z roku Księdza Radka obchodziło swój 14 Jubileusz Święceń Kapłańskich. W Świątyni zgromadziło się wielu ludzi, Jednostki Straży Pożarnej i Koła Żywego Różańca. Po złożonych życzeniach Jubilaci odprawili Mszę Świętą, po której udali się na dalsze spotkanie.

GALERIA

Obrazy newsów: rocznica_swiecen_ks_radek_480.jpg


29.04.2012r. Niedziela Dobrego Pasterza - dzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

    29 kwietnia gościliśmy w naszej parafii siostrę Stefanię Chlebicz, która 34 lata przebywa na misjach w Argentynie. Przez cały dzień dawała świadectwo o swoim życiu i pracy na misjach. Mówiła między innymi, "...że w ostatnim czasie przeżyli "Tornado", które zniszczyło wszystko co napotkało na drodze. Blachy 15-sto metrowe zostały poskładane jak karton, słupy betonowe połamane a tory kolejowe powywijane jak kłębek wełny. W suchej porze, napojem dla wielu ludzi jest woda z kałuży..."

    Przez cały dzień siostra Stefania zbierała ofiary na misje, aby w ten sposób Parafia Świętej Urszuli mogła przyczynić się w pracy misyjnej.

    Siostra Stefania Chlebicz przyjeżdża na krótki urlop co 3 lata. Przebywa jakiś czas u swojej rodziny, odwiedza swoją siostrę rodzoną, która też jest w zakonie Sióstr Urszulanek.

    Po krótkim wypoczynku wraca do Argentyny aby tam pracować na misjach.

 

Biskup Wiesław Mering wzywa do modlitwy w intencji powołań

Jak każdego roku u progu maryjnego miesiąca maja biskup włocławski Wiesław Mering zwrócił się do diecezjan z prośbą o szczególną modlitewną intencję, jaką są powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Rozpoczyna się czas składania przez młodych ludzi egzaminów dojrzałości oraz podejmowania życiowych decyzji, w tym decyzji o wstąpeiniu do seminarium duchownego lub zakonu. W Niedzielę Dobrego Pasterza w skierowanej do diecezjan odezwie Pasterz Diecezji zachęca do "stworzenia warunków, by młodzi ludzie otoczeni modlitwą dostrzegli piękno Bożej miłości i wielkodusznie i bez lęku odpowiedzieli na dar powołania".


Konkurs Motoryzacyjny - 13.04.2012r.

13 kwietnia w naszej parafii odbył się kolejny konkurs motoryzacyjny z 7 powiatów. Występowało  w nim 10 drużyn po trzy osoby w drużynie i walczyli o nagrody pokazując swoje umiejętności jazdy skuterem i samochodem na wyznaczonej trasie. Rywalizacja i zabawa była świetna, tym bardziej, że uczniowie walczyli o bardzo wartościowe nagrody. Po zakończeniu konkursu zostały wręczone nagrody przez Dyrektora WORD-u; Starostę, Przewodniczącego Miasta, Księdza, Pracownika MPWiK i Naczelnika Drogówki. Cały konkurs został przeprowadzony przez Policjantki i Policjantów z Sieradza. Młodzież zdawała również sprawdzian z przepisów ruchu drogowego i ratownictwa.

GALERIA

Obrazy newsów: konkurs_motoryzacyjny2012_480.jpg


Poniedziałek Wielkanocny

Dzis od samego rana, po trzech dniach stania przy Grobie Pana Jezusa, Druhowie Strażacy w komplecie uczestniczyli we Mszy Świętej o godzinie 8.00. Tradycyjnie jak co roku z „kogucikiem”, w lany poniedziałek, strażacy uczestniczą we Mszy Świętej, a na wejście śpiewają pieśń Wielkanocną.  Po Mszy Świętej spotykają się z wiernymi, a później odwiedzają kolejne domy w parafii. Pierwszym odwiedzanym domem jest plebania, przed którą śpiewają pieśń i skłądają życzenia polewając symbolicznie wodą. Później udają się na teren całej parafii.

Obrazy newsów: poniedzialek_wielkanocny_480.jpg


GALERIA


ZSK - nabór
Drodzy Rodzice i Uczniowie. Informujemy, że przyjmujemy zapisy do wszystkich klas ośmioletniej szkoły podstawowej, liceum i liceum dla dorosłych. Chętnych prosimy o składanie podań w sekretariacie szkoły.
Odwiedziny gości
Dziś:6,827
Wczoraj:6,241
W tym tygodniu:50,673
W tym miesiącu:103,935
W tym roku:1,231,674
Wszystkich:5,096,598