ZARZĄDZENIE W SPRAWIE WIZYTY KOLĘDOWEJ W DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ.

„L.dz. 1849/2021

ZARZĄDZENIE W SPRAWIE WIZYTY KOLĘDOWEJ

W DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ

W związku z trwającym stanem epidemii i aktualnie obowiązującymi rządowymi ograniczeniami oraz w trosce o zdrowie wiernych i księży, w bieżącym roku duszpasterskim kolęda powinna przybrać jedną z trzech form z zachowaniem obowiązujących norm sanitarnych.

 

1.      Pierwsza forma to złożenie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej w domach wiernych, którzy wcześniej o to poproszą.

 

2.      Tam, gdzie duszpasterz zrezygnuje z tradycyjnej formy odwiedzin, wiernych można zaprosić do kościoła na Mszę świętą dla wskazanej grupy (np. według tradycyjnego planu wizyty duszpasterskiej).

 

3.      Trzecia możliwość to połączenie dwóch poprzednich form, czyli zorganizowanie Mszy św. dla rodzin z poszczególnych rejonów parafii oraz udanie się do tych rodzin, które wyraźnie o to poproszą.

 

Duszpasterze powinni śledzić na bieżąco wydawane przez stronę rządową rekomendacje i w oparciu o nie realizować zamierzenia kolędowe.

Wszystkich proszę o modlitwę w intencji ustania pandemii, chorych, zmarłych w wyniku zarażenia koronawirusem oraz w intencji personelu medycznego i wszystkich niosących pomoc osobom chorym. Duszpasterzy, zwłaszcza w okresie Bożego Narodzenia, proszę o szczególną modlitwę wypraszającą Boże błogosławieństwo dla wiernych ich parafii.

Wszystkim z serca błogosławię.”

 

Plan Wizyty Duszpasterskiej będzie podany po 2 stycznia 2022r.

Author: Parafia